B32656S7474K577
Part Number:
B32656S7474K577
Description:
CAP FILM 0.47UF 1.25KVDC QC TERM
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.457" (37.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)