930C2W5P6K-F
Part Number:
930C2W5P6K-F
Description:
CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
5.6 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.941" Dia x 1.748" L (23.90mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V