761M33556C
Part Number:
761M33556C
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.532" W, 1.039" T x 1.740" L (38.90mm, 26.40mm x 44.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V