PSB2153750KJL
Part Number:
PSB2153750KJL
Description:
CAP FILM 750000PF 1.5KVDC RAD
Capacitance :
750000 pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.732" (44.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)