B32776G1805J000
Part Number:
B32776G1805J000
Description:
CAP FILM 8UF 1.3KVDC RAD 4 LEAD
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)