B32656S7105J563
Part Number:
B32656S7105J563
Description:
CAP FILM 1UF 5% 1.25KVDC SCREW
Applications :
Snubber
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
2.244" (57.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)