930C2W8P2K-F
Part Number:
930C2W8P2K-F
Description:
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
8.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.965" Dia x 2.248" L (24.50mm x 57.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V