BFC247934335
Part Number:
BFC247934335
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.181" L x 0.512" W (30.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
100V
Voltage Rating - DC :
160V