B32656S2154K563
Part Number:
B32656S2154K563
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC SCREW
Capacitance :
0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
2.244" (57.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)