B32656S2104K563
Part Number:
B32656S2104K563
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 2KVDC SCREW
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
2.244" (57.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)