930C1W2P7K-F
Part Number:
930C1W2P7K-F
Description:
CAP FILM 2.7UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
2.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.555" Dia x 1.248" L (14.10mm x 31.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V