B32778T0206K000
Part Number:
B32778T0206K000
Description:
CAP FILM 20UF 1.1KVDC RAD 4 LEAD
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.693" W (57.50mm x 43.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)