PHC1335330KR
Part Number:
PHC1335330KR
Description:
CAP FILM 33UF 10% 330VDC AXIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.9 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.476" Dia x 2.087" L (37.50mm x 53.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
330V