32FD3703A-F
Part Number:
32FD3703A-F
Description:
CAP FILM 3UF 10% 370VAC RADIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
2.300" (58.42mm)
Lead Spacing :
0.813" (20.64mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
370V