BLH186K112B114
Part Number:
BLH186K112B114
Description:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.673" L x 1.378" W (42.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)