32FB4403A-F
Part Number:
32FB4403A-F
Description:
CAP FILM 3UF 10% 440VAC RADIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
2.440" (61.98mm)
Lead Spacing :
0.813" (20.64mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
440V