PSB2154125KJSD
Part Number:
PSB2154125KJSD
Description:
CAP FILM 1.25UF 10% 1.5KVDC RAD
Capacitance :
1.25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)