930C2W10K-F
Part Number:
930C2W10K-F
Description:
CAP FILM 10UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.059" L x 2.248" W (26.90mm x 57.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V