MWS2632680KO
Part Number:
MWS2632680KO
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 6.3KVDC AXL
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.575" Dia x 1.850" L (40.00mm x 47.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC :
6300V (6.3kV)