SCD334K122A3Z25-F
Part Number:
SCD334K122A3Z25-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 1.2KVDC SCREW
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.051" (26.70mm)
Lead Spacing :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.850" L x 1.142" W (47.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
580V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)