B32361A3606J030
Part Number:
B32361A3606J030
Description:
CAP FILM 60UF 5% 330VAC RADIAL
Capacitance :
60 µF
Height - Seated (Max) :
4.291" (109.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V