334K400CS6G
Part Number:
334K400CS6G
Description:
CAP NETWORK 0.33UF 400V 6SMD
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Size / Dimension :
0.701" L x 0.433" W (17.80mm x 11.00mm)
Termination :
Gull Wing
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V