334K400CS6-FA
Part Number:
334K400CS6-FA
Description:
CAP ARRAY 0.33UF 400V 6DIP
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-DIP
Size / Dimension :
0.701" L x 0.433" W (17.80mm x 11.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V