BLH906K701C124
Part Number:
BLH906K701C124
Description:
DC LINK, THB, 85/85
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
90 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
2.362" (60.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V