BLH656K801C114
Part Number:
BLH656K801C114
Capacitance :
65 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
2.165" (55.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V