B32378A6706J000
Part Number:
B32378A6706J000
Description:
CAP FILM 70UF 5% 1.5KVDC RADIAL
Capacitance :
70 µF
Height - Seated (Max) :
13.878" (352.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)