205K100CS4-FA
Part Number:
205K100CS4-FA
Description:
CAP ARRAY 2UF 100V 6DIP
Capacitance :
2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.252" (6.40mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-DIP
Size / Dimension :
0.500" L x 0.449" W (12.70mm x 11.40mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V