947D641K122DHRSN
Part Number:
947D641K122DHRSN
Description:
CAP FILM 640UF 10% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
640 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
5.394" (137.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)