SCD684K202A3Z25-F
Part Number:
SCD684K202A3Z25-F
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 2KVDC SCREW
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.500" (38.10mm)
Lead Spacing :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.051" L x 1.500" W (52.10mm x 38.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
630V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)