930C1W6P8K-F
Part Number:
930C1W6P8K-F
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.681" Dia x 1.748" L (17.30mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V