B32778G1276J000
Part Number:
B32778G1276J000
Description:
CAP FILM 27UF 1.3KVDC RAD 4 LEAD
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
27 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)