944L470K122AAI
Part Number:
944L470K122AAI
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.6 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.594" (40.50mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.327" Dia (84.50mm)
Termination :
Threaded, Female
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)