B32373A3207J030
Part Number:
B32373A3207J030
Description:
CAP FILM 200UF 5% 330VAC RADIAL
Capacitance :
200 µF
Height - Seated (Max) :
5.650" (143.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V