947D251K122BEMSN
Part Number:
947D251K122BEMSN
Description:
CAP FILM 250UF 10% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
250 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.976" (101.00mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.543" Dia (90.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)