B25620B0357K881
Part Number:
B25620B0357K881
Description:
CAP FILM 350UF 10% 880VDC RADIAL
Capacitance :
350 µF
Height - Seated (Max) :
4.055" (103.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
880V