B32362B2407J051
Part Number:
B32362B2407J051
Description:
CAP FILM 400UF 5% 250VAC RADIAL
Capacitance :
400 µF
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V