947D351K132CGRSN
Part Number:
947D351K132CGRSN
Description:
CAP FILM 350UF 10% 1.3KVDC RAD
Capacitance :
350 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
5.000" (127.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.937" Dia (100.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)