MKP1839418634HQR
Part Number:
MKP1839418634HQR
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC AXIAL
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 1.043" L (8.00mm x 26.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V