SCD474K202A3Z25-F
Part Number:
SCD474K202A3Z25-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 2KVDC SCREW
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.201" (30.50mm)
Lead Spacing :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.201" L x 1.350" W (55.90mm x 34.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
630V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)