FFV34I0306K--
Part Number:
FFV34I0306K--
Description:
CAP FILM 30UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
1.575" (40.00mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
105V
Voltage Rating - DC :
400V