CMPX822K27AL100B-13X9X4
Part Number:
CMPX822K27AL100B-13X9X4
Description:
CMPX-X2 FILM CAP 8200PF 10%
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V