PMB1854500KSL
Part Number:
PMB1854500KSL
Description:
CAP FILM 5UF 10% 850VDC SCREW
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.264" (57.50mm)
Lead Spacing :
1.457" (37.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.496" W (57.50mm x 38.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
850V