B32361A4156J080
Part Number:
B32361A4156J080
Description:
CAP FILM 15UF 5% 480VAC RADIAL
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
2.835" (72.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V