MKP1845415404
Part Number:
MKP1845415404
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.394" Dia x 1.142" L (10.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V