MKP1839422631
Part Number:
MKP1839422631
Description:
CAP FILM 0.22UF 1% 630VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" Dia x 1.043" L (12.00mm x 26.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V