504HC3A800K2SM6
Part Number:
504HC3A800K2SM6
Description:
CAP FILM 0.5UF 10% 800VAC CHASS
Capacitance :
0.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.201" (30.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
800V