947D122K901DHRSN
Part Number:
947D122K901DHRSN
Description:
CAP FILM 1200UF 10% 900VDC RAD
Capacitance :
1200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
5.394" (137.00mm)
Lead Spacing :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
900V