125HC3600K2EM8
Part Number:
125HC3600K2EM8
Description:
CAP FILM 1.2UF 600VAC CHAS MT
Capacitance :
1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.618" (66.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V