105HC3600K4VM6
Part Number:
105HC3600K4VM6
Description:
CAP FILM 1UF 10% 600VAC CHAS MT
Applications :
Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.953" L x 1.969" W (75.00mm x 50.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V