125HC4900K2EM8
Part Number:
125HC4900K2EM8
Description:
CAP FILM 1.2UF 900VAC CHAS MT
Capacitance :
1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
0.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
900V